שרה מיטל בנימיני

שרה מיטל בנימיני, יוצרת קולנוע ואמנית ילידת ירושלים, עובדת במדיומים של צילום, בימוי קולנוע ומיצג. בעבודתה היא מתמקדת בבניית ״רומני חניכה״ פראיים ומרדניים המשקפים את המציאויות המורכבות של נוער ישראלי ובפרט נוער בסיכון. היא שואבת את השראתה מחוויות ילדותה על רקע טלטלה פוליטית, עוני ואי שוויון. בצילום דיוקנאות גלויי-לב, היא חושפת את סודותיהם, פחדיהם, ספקותיהם ותקוותיהם של המצולמים שלה.

סגנון העבודה ההרפתקני, הלא מסונן והאקספרסיבי של שרה נותן לה לגעת בניואנסים אינטימיים ולהיכנס לעולמן הפנימי של מצולמיה. קירבה זו, מאפשרת לה גם לשקף אנושיות נוקבת המאתגרת היבטים דיכוטומיים ויוצרת מקום לאמפתיה וחיבור רגשי.

שרה הוציאה את סרטה הראשון ״ערבה״ ביוני 2023 בבכורה עולמית בפסטיבל הסרטים פאלם ספרינגס. סרט המסע ההרפתקני מנגיש ריאליזם חברתי עם עולמן הרוחני הרווי של שתי נערות ירושלמיות הבורחות מגורלן הלא מזהיר שבעיר מגוריהן. הסרט זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים סקרמנטו והועמד לשלל פרסים כגון פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בקייב ורוד איילנד, ועוד.

בנובמבר 2023, יצרה שרה את סדרת הצילומים ״טרמינוס״, בה תיעדה את מציאות היום יום של אנשים המתגוררים בתחנה המרכזית של תל אביב. הסדרה זכרת בפרס הנכסף ״אלבר לונדר״. כיום שרה ממשיכה לעבוד בתחומי האמנות החזותית ומקביל מפתחת סרט עלילתי שני המגולל את סיפור ילדותה בירושלים. היא מתגוררת בין תל אביב לניו יורק.

תחום האומנות: , , ,

אזור מגורים: המרכז

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)