רחל שפרנסקי

קצת עליי

אני רחל, בת 21 מירושלים. מאוד אוהבת לצייר וליצור.  בנוסף לחלק המעשי באומנות , מושך אותי מאוד נושא התיאורטי וההיסטוריה של האומנות,.אני למדתי בתיכון לאומנויות בירושלים (סיימתי ב2021). למדתי במגמת אומנות ועיצוב 10 יחידות בגרות. בפרוייקט גמר שלי הצגתי תערוכה  בשם : “אדם רואה שחור”. התערוכה עוסקת בנושא מצבים חברתיים מורכבים בין בני אדם. הנושא התבטא בציורים של שמן על בד שתיארו מצבים של חרדה חברתית, בדידות וחוסר שייכות. היה ציור אחד שמטרתו להציג אווירה אופטימית וחברתית טובה. בנוסף, אני סטודנטית שנה א בתולדות האומנות.

 

הנושאים שאני מציירת

הנושאים שאני מציירת מאוד משתנים בין השנים. היו שנים שציירתי נופים , פרחים, טבע דומם . לאחרונה התחלתי לעסק בעבודותי בנושא האדם.  נושא האדם יכול לבוא לידי ביטוי בציוריי לדוגמא, בסביבה  חברתית של בני אדם  (בתי קפה לדוגמא) ,סביבה של בני אדם עם בעלי חיים. בנוסף אני מתארת בציורים נושאים העוסקים במוטיבים הפסיכולוגים, הרגשים , עולם הפנימי של האדם. כל המצבים שאני מתארת של בני אדם במובן הרגשי והעולם הפנימי  באמצעות דימויים חזותיים היינם מהפרספקטיבה האישית שלי ומהחוויות שאני חווה/ חוויתי בחיים שלי ואף עוזרים לי להתמודד איתם (אם היו מצבים מורכבים) ולסגור איתם מעגל. 

 

 

השראה

היו תקופות שלקחתי השראה מציירי הבארוק שתיארו את ה”וניטס”, נוף דומם, לדוגמא פרחים. בנוסף, ההשראה שמימנה לקחתי הם אדריכלות בארוק ורנסנס באיטליה ,מואד משך אותי הצורות המעוגלות בעלות התנועה. הסגנון שאני נוטה ליצור לאחרונה בסגנון אקספריסיבי וסוריאליסטי. השראה זאת לקחתי מאומני הזרם האקספרסיביזם . כמו למשל לואי קרישנר, אמיל נולדה ואדוארד מונק. בנוסף עולם הפנימי 

(המחשבות, החלומות הטמונים בבני האדם, לדוגמא המוטיבים של אנשים מרחפים באוויר)  בהשראת האומן של מארק שאגאל.

תחום האומנות:

קבוצת אמנים: טכניון
אזור מגורים: ירושלים והסביבה

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)