עדנה זמיר

נולדתי למשפחת ציירים בטבריה, בבית תמיד היו צבעי מים, ציורים על הקירות והמון חוברות אומנות אבל לנו לא כל כך נתנו לצייר. לעיתים הייתי מתגנבת לצייר בצבעי המים
של אבא ונהנת למרוח צבעים על הדף.

הפעם הראשונה שלמדתי ציור היה בקיבוץ רמת רחל בחוג עם המורה אלי שמיר יותר מאוחר הלכתי ללמוד כארבע שנים בבית ספר לאומנות וכיום אני בוגרת בית הספר לאומנות על שם קלישר, ציירת, ומנחת סדנאות ציור ובעלת סטודיו לציור בצפון תל אביב שבו מתקיימות במהלך השבוע סדנאות, וחוגים, תערוכות ומכירת ציורים. עדנה רואה בעצמה ובסטודיו שליחות עצומה שבכל אחד מסתתר יוצר ענק, רק צריך מקום שיאמין בו ויוציא מתוכו את הילד הפנימי היצירתי בצורה פשוטה, קלה ומהנה. רציתי סטודיו משלי, מקום שבו אוכל לצייר ולמכור. לא היה לי מושג שאני הולכת להיות מלווה ומנחה סדנאות ציור, זה התפתח step by step על פי בקשת הקהל. בזכות הלימוד וההנחיה התפתחתי ציורית וטכנית והיום אני מלווה נשים מכל הארץ שרוצות להעשיר את הידע שלהן בעיקר בטכניקות אבסטרקט וגם בטכניקות נוספות”.

“הסטודיו שלי פותח דלת לזמן איכות, זמן של שפיות ממרוץ החיים וביטוי מלא לעצמך. דרך חוויית הציור לומדים, מתפתחים ויוצרים ציורים לבית ולסביבה ולעיתים אף מתפרנסים ממכירת עבודות. בסטודיו ניתן למצוא ציורים מקוריים שלי ואני גם מציירת ציורים בהזמנה אישית. הסטודיו מזמין אליו משפחות וזוגות שרוצים לחגוג אירוע מיוחד בדרך ייחודית של חוויית הציור וגם לצאת עם מזכרת לכל החיים שתלויה על הקיר. אני מנחה קבוצות בשיעורי בוקר וערב וגם ילדים.”

מה מיוחד בסדנאות שלי? אין צורך בניסיון קודם על מנת להשתתף. אני מספקת את כל הציוד הנדרש וכל משתתף מקבל הנחיה האישית לאורך הסדנה. אני מצלמת תוך כדי התהליך את החוויה ובסוף הסדנה מקבלים גם ציור ברמת גימור גבוהה וגם סרטון מתנה.” “החוויות הכי מרגשות שלי זה כשאני נפגשת עם זוגות ומשפחות מרגשות מכל הארץ והם משתפים אותי בחייהם ומספרים לי איך הכירו ואיך התאהבו, וגם סיפורים על משפחתיות, על גבורה ואומץ. ואז הם מסיימים את הציור וחיוך ענק עולה על פניהם כשהם רואים את מה שציירו. זה שווה הכל – החיוך והאושר שהעליתי על פניהם ובליבם והידיעה שהם יכולים וזה אפשרי.”
“אני אוהבת את המפגש עם האנשים בין אם אלו מעצבות פנים או אנשים שבאים לצייר ושופכים את הלב שלהם אצלי. אני אוהבת לראות את הצמיחה האישית שלהם ואוהבת את כל התוצרים כי אני מרגישה שאני נמצאת בכל אחד ואחד מהם מאחר ואני שותפה מלאה לתהליך וליצירה. וזו חוויה משמעותית עבור שני הצדדים והכי אני אוהבת שהציורים שלי מוצאים בית חם שאוהב ומעריך אומנות כי הציורים מקבלים משמעות חדשה בבית החדש ומהווים השראה עבור כל המשפחה.

״אני זה האנרגייה שלי האנרגייה שלי זה הציורים שלי״

ככה אני מפיצה את השמחה והאור ואת אהבתי לצבעים וציור

תחום האומנות:

אזור מגורים: המרכז

שיתוף:

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)