מאיה ספירו-טאיין

שמי מאיה ספירו-טאיין,

זמרת, שחקנית ויוצרת. נולדה, גדלה וחייה בירושלים. בוגרת תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול, החוג לתיאטרון ומוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית והאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
אני מבקשת ליצור דרך הקשרים בין הישן והחדש וחיבור בין העולמות השונים, בניסיון למצוא הבעה אותנטית המשלבת בין האומניות: תיאטרון, מייצג, קולנוע ומוסיקה.

התעניינות שלי במוסיקה של המאה ה20, ובמוסיקה של מלחינים יהודים מן המאה ה20 בפרט, נותנת לי קול יחודי הקושר אותי להיסטוריה מצד אחד, ומצד שני לחיים בירושלים של ימנו.

הופעתי והשתתפתי בכמה וכמה פרוייקטים אשר מהווים אבן דרך בתחום המוסיקה בירושלים: הסמינר הבנילאומי לאופרה בירושלים (JIOM), בסמינר “צלילים בירושלים” וסמינר “היסטורה, מוסיקה וזיכרון” של בית טרזין, שבמסגרתו הופיעתי בספרייה הלאומית ובמרכז למוסיקה משכנות שאננים.

בשנת 2018 יצרתי את המופע :”ג’ני הפיראטית”:

המופע מורכב מהמוסיקה הקלאסית של המאה ה20 והמוסיקה של ברודווי והוליווד ובעזרת הטקסטים הנוקבים של גדולי המשוררים בתקופה שבין מלחמות העולם: ברטולד ברכט, שטפן גאורגה, פרסי מקיי ואיירה גרשווין אשר הולחנו על ידי המלחינים היהודים: ארנולד שנברג, ויקטור אולמן, האנס אייזלר, קורט וייל וג’ורג’ גרשווין מעולים הנושאים המאפיינים את התקופה ומנבאים אסון נורא שעומד להתרחש. תחושה זאת מרחפת באוויר גם בתקופה האחרונה: מגפת הקורונה, משבר האקלים ואלימות רבה יוצרים את אותם התחושות המועלות בשירים ולכן מוסיקה זאת רלוונטית ביותר גם עכשיו.

“ג’ני הפיראטית” נוצר בשנת 2018 בירושלים, הוא התפתח בימתית ב”כמעט מוחאן” חממת היוצרים של תיאטרון החאן הירושלמי. כמו כן, המופע הופיעה בפסטיבל “אינזואגדה” של קהילת התרבות של נתניה וב”פסטיבל פסנתרים” בתיאטרון ירושלים, בניהולו האומנותי של פרופ’ מיכאל וולפה.

הקליפ לשיר : “Alabama song” זכה בשנת 2021 בקטגוריית סרטון המוסיקה ב PIFF (צרפת) וב  NNF (ישראל), במהדורה החמישית של Toronto Indie Shorts (קנדה),  בחצי הגמר Jump Cuts Film Festival (אנגליה)  ובציון לשבח ב AIMAFF(יוון)  כמו כן נבחר לחלק מהבחירה הרישמית של: פסטיבל  Venice Shorts California (ארה”ב),TIWFF  (קנדה)  ,Berlin Art Film Festival(גרמניה) ו lmvfest (אנגליה).

אזור מגורים: ירושלים והסביבה

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)