כיפאיה מסארוה (עיאיטי)

קוראים לי כיפאיה עיאיטי, אני ילידת טייבה שבמשולש וגרה בעכו מאז 1996. אמא לשלושה בנים: אחמד ארקאן ואנסאר.
אני פעילה חברתית מזה 19 שנה, עוסקת בהנחיית קבוצות לשלל קבוצות נערים, סטודנטים, נשים, ילדים ומדריכת אומנות בקהילה.
אני פעילה במרכז הגישור תחת הכותרת מיזמים בקהילה, ופעילה בפרויקט של אקטיביזם לסובלנות. דרך עשייה יצירתית ואמנותית מצליחה להעביר מסר חד משמעי שדיאלוג הוא הפתרון האידאלי לפתרון בעיות ולמחלוקת בונה. במסגרת זו הצלחתי להקרין את הסרט התיעודי אפשר גם אחרת שמתאים לכיתות בבתי ספר יסודיים.

לפני שנתיים צילמתי וביימתי סרט תיעודי אישי שנקרא מאבק ושנעשה במיוחד להעצמת נשים. הסרט הוקרן בפסטיבל הסרטים דוקאביב מעלות תרשיחא 2018 בפרויקט מעורר השראה של היוצרים הנפלאים יעל קיפר ורונן זירצקי.

הקרנות נוספות התקיימו באוהל האמהות של נשים עושות שלום בכיכר רבין לכבוד יום האשה הבינלאומי 2019 ובאבו סנאן באותו הקשר, וזכה גם להקרנה באוניברסיטת חיפה במסגרת לימודי מבוא לפסיכולוגיה, ובימים אלו בעכו בליווי תערוכה משולבת ודיון עם קבוצת נעימה מהגליל המערבי וקבוצת השלום מהדרום שהזמנתי בשיתוף פעולה עם דבורל’ה אורבוך.

גלי החיים שעברתי באים לידי ביטוי בציורים שלי, אותם הצגתי בכמה תערוכות מיוחדות:

גלי התקווה בגלרי זרקשי בסכנין בחסות עמותת שכנות בצפון ערבים ויהודים תחת כותרת יוצרים יחדיו לעידוד דו קיום.
מאפלה לאור במסגרת יזמים בקהילה אקטיביזם לסובלנות בעיריית עכו.
בעקבות התערוכה בעכו הציורים שלי הוצגו באוניברסיטת תל אביב במסגרת כנס הגישורים
“פריצת דרך בטמרה מפעל הפיס.
חיפה צבע ומכחול עמותת נגם הבן ארצית.
השתתפתי בתערוכה בתורכיה ב”אומנות מאחדת עמים”.
שבירת מחסום השתיקה בקונסרבטוריון עכו לכבוד יום למאבק באלימות הבינלאומי.
עפרון ומכחול תערוכת יחיד בחיפה ובמועצה האורתודוקסית מועדון חיפה התרבותי.
השתתפתי בפסטיבל עכו בתים מספרים בהצגת תערוכה בבית חווה בעכו עתיקה בשם “שחרור נפש” שמחברת בין אוכלוסיות שונות בחברה.

לתנועת נשים עושות שלום הגעתי בצעדת התקווה ומאז משתדלת כמה שיותר להיות אקטיביסטית בתנועה. בשנת 2018 הנחיתי את עצרת יום השלום הבינלאומי שארגנה התנועה בגן העצמאות בירושלים, ובטקס של מסע התקוה בגן הוורדים מול הכנסת בשנת 2019, והנחתי בכנס השלישי לשוויון חברתי בכפר גלים סטודנטים להוראה מאוניברסיטת חיפה החודש.
פעילות שיזמתי היתה ארוחת איפטאר רמדאני ערבי יהודי בעכו 2019 שאליו הגיעו מוזמנים ומוזמנות מעכו ומתנועת נשים עושות שלום כל הארץ. כך גם חיברתי בין תנועת נשים עושות שלום לכמה מרכזים קהילתיים ערבים יהודים בעכו.

בנוסף לחיבורים של האוכלוסייה הערבית לעמותות שלום חיברתי את הבן הבכור שלי, אחמד, לתוכנית הינם לקידום סובלנות וקבלת האחר והשונה.

לאחרונה, בעקבות הפעילות שלי זכיתי בכמה סדנאות וקורסים מהם שפת סימנים, מובילי מתנדבים, מבוא לפסיכולוגיה ופסיכולוגיה טיפולית באוניברסיטת חיפה, ואסטרטגיות למידה בנהריה 2019. סיימתי גם לימודי איפור מקצועי. השנה התחלתי ללמוד מבוא למשפטים באוניברסיטת חיפה דרך התאחדות הסטודנטים.

פעילות נוספות שלי: לאחרונה הצטרפתי לנשים מבשלות כדי לחשוף את האוכל הערבי בפני מגוון תרבויות, העברתי קורסים של ערבית מדוברת בכפר הסטודנטים עכו, ויזמתי סדנת העצמת נשים להתגוננות מפני סכנה חזקה עם הרוח בעכו בשותפות מנהלי הרווחה מרכז עוצמה מרכז גישור ומרכז טיפול ומניעת אלימות במשפחה, ולאחרונה התחברתי לפרויקט ענק Autographer לתיעוד וצילום סיפורים אישיים של אנשים בגיל הזהב בעכו.

אני מתפנקת בלימודי אומנות בקהילה וקידום פרוייקטים בקהילה במכללת שנקר, וממשיכה בעשייה חברתית וקהילתית בין אוכלוסיות שונות לקידום סולידריות, שוויון ושלום.

תחום האומנות: , , ,

אזור מגורים: חיפה והקריות

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)