יעל ברונשטיין

יעל ברונשטיין היא יעל את מגזימה – זמרת, יוצרת, ראפרית ירושלמית אשר משחררת את אלבום הבכורה שלה עליו עבדה בשנים האחרונות.

האלבום החדש שקרוי איך לא על שמה – “יעל, את מגזימה” מקפל בתוכו שירים שמלאים בכנות רדיקלית והומור עצמי. יעל היא סינגר סונגרייטרית צבעונית שכותבת טקסטים סוערים, רלוונטיים ולא מתנצלים. השירים שלה יוצרים מניפת צבעים שמציגה באופן המדויק והאלגנטי ביותר את האמנית המוכשרת ויוצאת הדופן שיעל הפכה להיות.

האלבום יוצא אחרי חמש שנים של הופעות, סשנים וחיפוש אמנותי בין הראפ להיפ הופ, לספוקן וורד ולוירטואוזיות ווקאלית. הוא מציג את השאלות והרצונות של יעל (כמו בשירים “או או” ו”לא מבקשת הרבה” שעוסקים בפומו ובחיפוש אחר בית פשוט וטוב להקים ולחיות בו), לצד החוויות המסעירות ולעיתים גם קשות שהיא עברה עד כה בחייה (כמו ב”אור” שעוסק בתקיפה מינית שעברה או ב”רק את הטוב” שמדבר על מערכת יחסים מיתולוגית שנטמנה פעם בלב והשאירה חותם לתמיד).

יעל היא סטורי טלרית שמספרת על חייה בלי פילטרים ועם הרבה אותנטיות.

כמו סגנונה המוזיקלי הייחודי, גם האלבום החדש הוא פנינה נדירה בנוף היצירה המקומית ששואב השראה ממגוון ז’אנרים. הוא מציג מפגש סגנוני  מרענן בין ראפ לבין וירטואוזיות ווקאלית. הכתיבה של יעל מצד אחד מעמיקה, ומצד שני מציגה פלואו מחשבתי שקל לעקוב אחריו. תמיד עם פואנטה, כמו גלגול מוזיקלי של פסטיבל מספרי סיפורים על ביטים.

האלבום מציג דיווה משוק מחנה יהודה עם יכולות ווקאליות מרשימות אבל בלי טיפה של פאסון ועם התעקשות להציג את המשותף והדומה בחיים הקצת חבוטים של כולנו.

תחום האומנות:

אזור מגורים: ירושלים והסביבה

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)