אסנת צמח שביט

אורנה ציירת ומורה לציור.
מתוך אחת התערוכות של אסנת: עבודותיה של אסנת צמח-שביט חושפות את העיר תל אביב יפו, הנתפסת בעיני זרים כמנוכרת, על שכונותיה, חוף ימה הדומיננטי ומובלעות גניה הירוקים.
מקצב גגותיה הכאוטי של תל אביב יפו, רחובותיה הצרים, שדרותיה המוצלות, בתי הקפה הפזורים בה, הים והדקלים, משמשים בערבוביה בעבודות אלה כשפת סימנים אורבנית. העיר העולה מן הקנבס מלאה טמפרמנט חי, חם ואופטימי, האופייני לכרך הסואן.
הציורים מתרפקים על ססגוניות ציוריו של נחום גוטמן, אך מבטאים את העיר הפנימית של אסנת צמח-שביט.
“הבחירה בחופש שמאפשר הקנבס על פני מגבלות השרטוט האדריכלי, הכבול בחוקי הפיסיקה, הכלכלה, חוקי הבנייה והאופנות המשתנות,” אומרת האמנית, שהיא אדריכלית במקצועה, “נדרשה לי על מנת לברוא את תל אביב מחדש דרך הפרשנות האישית שלי לעיר שאני כל כך אוהבת.”
סגנון הציור של אסנת צמח-שביט הוא הרמוני ונאיבי, ונע בין הפיגורטיבי למופשט.
הפרספקטיבה השבורה והשטוחה בציורים נועדה לבטל את מימד הזמן הצועד בבטחה מן העבר אל העתיד. תל אביב, בעיני הציירת, היא עיר החייה כאן ועכשיו, יש שיאמרו מתוך הדחקה ויש שיגידו דווקא מתוך מודעות גדולה יותר.
מקטעים של שקיפות ואטימות ומפגש של סגנונות מזמנים שונים, יוצרים בעבודות אלה אקלקטיות ציורית ייחודית.
פלטת הצבעים החופשית מבטאת את אינספור האפשרויות התרבותיות והחברתיות של העיר. טכניקת השכבות מרמזת על רבדיה הרבים של העיר, כשתהליך של גילוי והפתעה אקראיים מהווה חלק אינטגרלי והכרחי ביצירת התוצאה הסופית.
התמונות משמשות כפרקים בסיפור אהבה, כשבכל פרק צמצם העדשה מתבונן ובוחן אזור והוויה שונים בחיי העיר.
אסנת צמח-שביט היא אדריכלית בוגרת הטכניון (1992), ילידת תל-אביב, בוגרת סדנאות ציור באגודת הציירים והפסלים. כסטודנטית לאדריכלות זכתה בפרס ע”ש ליאון רסקין וכאדריכלית בפרס מטעם עיריית ת”א בתחרות לתכנון ביה”ס דמוקרטי.

אזור מגורים: המרכז

שיתוף:

עבודות האומן

אירועי האמן

אין אירועים קרובים כרגע

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)