תומר בן חורין

תומר היה אמן פורה וברוך כישרונות ופעל במגוון תחומים: ציור, צילום, כתיבה, משחק ומוסיקה.  

תומר בן חורין

תומר בן חורין נולד ב- 20 ביולי 1983 בחיפה ובשנותיו האחרונות התגורר בתל אביב.

כמעט מלידתו נחשף לעולם האמנות תוך דגש ברור לעולם הציור. סבתו מצד אביו הייתה ציירת וקירות ביתה, אותו היה מבקר מדי יום שישי בקנאות כמעט דתית, היו מכוסים בציורי שמן פרי ידיה.

תומר יצר כאמן קרוב ל-20 שנים, כאשר תחומי הביטוי המרכזיים של אמנותו הינם ציור, צילום, כתיבה, מוסיקה ומשחק. בכל תחום בחייו תמיד בלט באינטנסיביות שלו, ובכך שהלך בדרכו המיוחדת, נאמן לאמת שלו.

תומר למד בביה”ס הריאלי העברי בחיפה וסיים בהצטיינות יתרה. את דרכו האקדמית החל בלימודי הנדסת חשמל בטכניון, ובהמשך פנה לתחום מדעי הרוח באוניברסיטת חיפה, שם סיים תואר ראשון בתכנית ‘אופקים’ למצטיינים ובחוג להיסטוריה כללית, והמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה כללית, אותם סיים כמצטיין דיקן.

לאורך השנים זכה בפרסים מטעם המל”ם (מרכז למורשת מודיעין) ומטעם אוניברסיטת חיפה, על עבודות אקדמיות בנושא תולדות האמנות וייצוג ויזואלי דו ממדי.

 

בנוסף, תומר למד צילום אנאלוגי בביה”ס קאמרה אובסקורה בחיפה, וכן לימודי תיאטרון, משחק וכתיבה דרמטית הן במסגרת התואר השני והן בתיאטרון הדליקטסן שבלונדון, והיה בוגר סדנת צ’בק למשחק בתל אביב.

למרות שכל חייו תומר השתעשע עם הציור, הוא החל לצייר באופן רציני רק בשנת 2007. בתחילה באופן עצמאי, אך במהרה החל ללמוד באופן מוסדר, בבית הספר לאומנות של אוניברסיטת חיפה, אצל טובי האמנים בארץ – ציבי גבע, מיכאל חלאק, ועוד. כמו כן, למד ציור בפריז כשנה במסגרת לימודיו.

כצייר הציג תערוכות יחיד בחיפה, ב”מעיין” בקיבוץ מעיין צבי, ובפסטיבל SoLow בחיפה בסתיו 2019.

כשחקן הופיע בשורה ארוכה של קליפים, סרטונים ופרסומות, וגם במגוון מחזות וסרטים ישראליים קצרים. בין השאר שיתף פעולה עם הבמאים ישראל המאירי, אמיר הר-גיל, אלעד קידן, אדם סנדרסון, שמעון אדף, ועודד רסקין.

ב-2018 החל את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת בר אילן בתכנית למדע, חברה וטכנולוגיה, כשהוא ממוקד בנושא המחקר “המעבר ממחשב תעשייתי למחשב אישי”, אותו לא זכה לסיים.

 

ב-15 במרץ 2020 איבד תומר את חייו בטביעה בעת ששהה בחו”ל למטרות טיול וכתיבת הדוקטורט.

משפחתו החליטה להמשיך את דרכו ולהוציא לאור את ספרו “גברת גם וגם ומר לא זה ולא זה” שהיה בשלבי סיום.

בנובמבר 2020 הוקמה עמותת “תומר בן חורין לאמנות” שמטרתה לתת מקום לאמנים בתחילת דרכם תוך הקניית מורשתו ורוחו של תומר.

 

פרסים:

2014: פרס לעבודה מצטיינת בחוג להיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה, בנושא “תהליך עיצוב הסמל הלאומי של ארה”ב כמראה לתהליך עיצוב הרפובליקה”

2013: פרס ‘קרן ענבר’ מטעם המרכז למורשת המודיעין, בתחרות לכתיבת עבודות עיון ומחקר בתחום התמודדות עם טרור, בנושא: “אמנות בזמן טרור: יצוגי טרור בקומיקס”

קישורים:

.

גברת גם וגם ומר לא זה ולא זה

הספר מדבר על שתי דמויות ששמן הולך לפניהן, ומדגיש את קווי השוני יחד עם קווי הדמיון שנמצאים בין האנשים השונים, וגם בתוך תוכנו, ואת הרצון המשותף לכולם גם אם שונים ומיוחדים – אהבה.

כל ההכנסות ממכירת הספר מיועדות לפעילות עמותת “תומר בן חורין לאמנות” למען אמנים בתחילת דרכם.

קישורים נוספים

רוצה לקבל עדכונים?

אם בא לך לקבל עדכונים על הופעות, אירועים ומה חדש בעמותה, אז זה המקום :)